KONST / Litografier / Färglitografi 14308050
nr 1430 8050
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Signerad, färglitografi, numrerad 75/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:07:27
7/11 01:09:35
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley